Tanıtım Yazıları Etkili Oluyor

TANITIM YAZISI

Tanıtım yazısı, blog yazarının kendi sitesi içerisinde başka bir blogu, e-ticaret sitesinİ vb. sitelerinin hangi amaçlar üzerine kurulduğunu ve ne yaptığını açıklayan yazıları yazıp ya da tanıtım
yaptıran sitenin tanıtılmasını istediği şekilde yayınlayacağı yazıdır.

 TANITIM YAZILARI ETKİLİ OLUYOR

Blog’ların yaygınlaşması ve ticari bir kaynak haline gelmesiyle, site sahipleri hem rakip bloglarla etkileşimi kesmemek hem de maddi  getirisi olacağından dolayı başka sitelerin tanıtımlarını yapıp kendi sitelerinin tanıtımlarını başka sitelerde yayınlatmaya başladı. Bu durum, kaynak site haline gelmiş siteler aracılığıyla yapıldığında geri dönütlerinin oldukça iyi olması birlikte tanıtım yazılarını ciddi bir reklam ağına dönüştürdü.
Tanıtım yazıları,  SEO, yani Searh Engineer Optimization (Arama motoru optimizasyonu) açısından da büyük bir önem taşıyor. Tanıtım yazılarının normal bir yayın gibi olması, blog okuyucuları için güvendikleri bloggerlar aracılığıyla destekleniyor ve geniş bir insan kitlesi ile karşılaşılmasına sebep oluyor. Eğer tanıtım yazıları doğru bir şekilde kullanılırsa öneminin hiç de göz ardı edilecek gibi olmadığı detaylı araştırmalara gerek duymadan anlaşılabilir.
Tanıtım yazılarını diğer reklam ağlarından ayıran en önemli özelliklerinden biri de organik trafiği sağlıyor olmasıdır. Bir blog için en önemli olayın, organik trafikler olması, zaten temel amacından sapmadan doğru bir işleme tabi tutulduğunun en açık belirtisidir.
Tanıtım yazılarından faydalanmak elbette bununla sınırlı değildir, tanıtım yapılan sitenin;  an itibariyle organik trafiğinin nasıl olduğu ve Google tarafından da spamlanmaması önemli maddeler arasındadır. Çünkü Google tarafından spamlanan bir site, zaten sayfalarda iyi yerlere gelemeyecektir ve takipçisi doğal olarak daha az olacaktır. Ayrıca Google robotları spamlanan siteyi ziyaret ettiğinde, tanıtımı yapılan bir site ile karşılaşırsa tahmin edebileceğiniz üzere hiç de iyi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir