Ekşi Sözlük’te Reklam

Bugün, tüm dünyada şirketlerin çok iyi bellediği bir şey var: Reklam, her şeydir! Bazı insanlar var, diyorlar ki “Abi, ben Coca Cola’nın yerinde olsam, hiç reklam vermekle, billboard’lara çıkmaya uğraşmam. Ben zaten Coca Cola’yım, ne gerek var reklamıma, ürünümü insanlara sürekli olarak göstermek için para vermeye? Bana bir şey olmaz!” Bu insanlar, gerçekten de Coca Cola’nın mal olduğunu sanıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Ben sanmıyorum.
Yine bugün, tüm Türkiye’de, bireylerin ve kurumsal markaların çok iyi bildiği bir gerçek var: Ekşi Sözlük, Türkiye’den çıkmış en çok ziyaretçi sayısına sahip olan site! Ekşi Sözlük ilk kurulduğunda yazar olan insanlardan bazıları, torun bekliyor. Ekşi Sözlük, bu sene 20. yılını kutluyor. 20 yıldır, ziyaretçi sayısında her zaman yükselen bu site. Tabii, doğal olarak bir şirketin, bir ürünün, bir girişimin tanıtımının yapılması için de en uygun site oluyor.
Ekşi Sözlük’te reklam vermek, ürününüzü Türkiye’nin en çok tıklanan yerli sitesinde tanıtmak demek. Üstelik, Coca Cola’nın belirli şehirlerde reklam verdiğinde hedeflediği kişilerden çok daha fazla hedef kitleye ulaşmak demek. Düşünün, yalnızca bir şehirde yaşayan insanlar değil, tüm Türkiye’den ve hatta yurtdışından bile insanların giriş yaptığı, yazılanları okuduğu bir yer Ekşi Sözlük. Kendisinden sonra pek çok klonu açılmış, kapanmış, ancak kendisi hala ayakta duran ve gün geçtikçe hiti artan bir site.

Ekşi Sözlükte reklam vermenin güzel bir yanı da şu ki, sizin kendi sektörünüzle alakalı başlıklara içeriğiniz ya da ürününüz hakkında entry girişleri yapıyoruz. Bu da demek oluyor ki, hali hazırda sizin ürününüz ya da girişiminizle ilgilenen insanlar, doğal olarak arama yaptıkları başlıklarda sizin ürününüzle ilgili reklamı görecek. Üstelik bu reklam, reklam engelleyiciler tarafından engellenmeyen bir reklam; tamamen organik!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir