Ekşi Sözlük Tanıtımı

Ekşi Sözlük Tanıtım

Ekşi Sözlük Tanıtımı

Ekşi sözlük konsepti, tamamen yerli bir fikir olup yurtdışından ithal edilmemiş özgün bir projedir. Yayın hayatına 1999 yılında başlamış ve o günden günümüze kadar daima ivmeli bir şekilde popülaritesini arttırmıştır. Nitelikli yazar kadrosu ile her gün on binlerce içerik özgün olarak paylaşılmakta, varlığa dair her bir kavram farklı bakış açıları tarafından yorumlanmaktadır. Ekşi sözlük yalnızca insanların gözünde değil, aynı zamanda çeşitli arama motorları ve web site değerlendiren platformlar tarafından da “otorite” kabul edilmektedir. Dolayısıyla ekşi sözlükte tanıtım yapmanız, sizin de sitenize artı bir değer olarak yansıyacaktır. Bununla birlikte ekşi sözlük tanıtımı yalnızca arama motorları için yapılan ve botlara backlink aldığınızı gösteren bir amaç gütmez. Burada paylaşılan linkleriniz yüz binlerce ziyaretçi tarafından görülür ve binlercesi tarafından siteniz ziyaret edilebilir. Dolayısıyla buradaki linkleriniz kendi sitenize daimi bir ziyaretçi akışı kazandıracaktır.

Ekşi sözlük tanıtımı aynı zamanda markanızın gündeme gelmesini sağlayacak, potansiyel bir müşteri ağı yaratacak ve zihinlerde kalıcı bir etki bırakacaktır. Burada açacağınız sektörel başlıklarda sizden daha önce haberdar olan organik müşterilerinizin de olumlu yorumlarını görebilirsiniz.

Tanıtım Yazısının Önemi Nedir?

Arama motorları, anahtar kelimeye göre bir aranma sonucu site sıralaması algoritması uygularken, sitenizin rengi, tasarımı ya da ziyaretçi sayısı ile ilgilenmez. Sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkaran en önemli etken içeriğinizdir. Eğer yeterince kaliteli içeriklere sahipseniz, arama motorları tarafından fark edilirsiniz. Ancak aynı zamanda bir diğer üst sıralara çıkma algoritması, sahip olduğunuz tanıtım yazıları veya backlinklerdir. Eğer arama motorları, ekşi sözlük gibi bir sitede linkinizin olduğunu tespit ederse, (ki çok kısa süre içerisinde tespit edecektir) sizi belli anahtar kelimelerinde üst sıralara çıkaracaktır. Bunun nedeni, arama motorlarının backlink algoritmasından kaynaklanır. Ne kadar çok kaliteli, özgün ve otoriter sitelerden backlink alıyorsanız, arama motorlarının gözünde o kadar değerli, güvenilir ve üst sıralara layık bir web sitesi sahibisinizdir demektir.

Ekşi Sözlükte Nasıl Tanıtım Yapılır?

Eğer siz de, Türkiye’nin en büyük platformlarından biri olan ekşi sözlükte tanıtım yapmak istiyorsanız, canlı destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda farklı sözlük tanıtımı gibi istekleriniz için bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir