Backlink Ve Seo İlişkisi

Backlink SEO İlişkisi

Arama motorlarının sıra yükseltme algoritmaları içerisinde değerlendirdiği en önemli kriterlerden biri dış link inşasıdır. Sitenizin iç optimizasyonu mükemmel dahi olsa, dışarısı için yeteri kadar çalışma yapılmadıysa beklenen sonuçları almanız çok zor olacaktır. Bu konuda önemli bir nokta; iç optimizasyon konusunda yapacaklarınız sınırlıdır. Yani sitenizi algoritmalar gözünde daha değerli kılacak tek şey,  içerik çalışmaları ile sınırlı kalacaktır. Ancak dış seo çalışması deyim yerindeyse sınırsızdır. Bu yüzden rakipleriniz, üst sıralarda hak iddia etmek için çalışmalarına asla ara vermezler. Özellikle yoğun rekabetin olduğu kelimelerde backlink inşası, sürekli bir çalışma arz eder.

Ne yazık ki birçok marka/site sahibi, bilinçsiz backlink çalışmaları ile hiç fayda sağlayamadığı gibi, sıralama için zararlı yönleri bulunan çalışmalar yapmakta. Doğallık ilkesine tamamen uzak link çalışmalarını asla tavsiye etmiyoruz. Eğer ki kuruluşunuzun tek müşteri kaynağı internet ise, risk almaktan kaçınmanız ve sabırlı çalışmalar yapmanız gerekmekte. Basit bir örnek vermek gerekirse henüz 1 aylık bir websitesinin 10 gün içerisinde 5.000 adet link alması akla aykırıdır. Böylesi çalışmaların farkında olan arama motorları sitenizi düşürmekle kalmaz, yasaklar bile… Ancak doğru çalışmalara imza attığınız takdirde yükselmemeniz için hiçbir sebep yok!

Hizmetlerimizin hiçbir parçası markanızın akıbetini riske sokacak etkenler barındırmamakta. Link Tanıtım Hizmetleri olarak aldığımız sorumluluğun farkında olarak profesyonelce çalışıyoruz. Sormak istedikleriniz için canlı destek sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir