Backlink Nedir?

Backlink Nedir (2)

Backlink Nedir?

Backlink kelimesinin tam karşılığı geri bağlantıdır. Ancak bu terimin zihninizde doğru bir tasarı oluşturması için bilmeniz gereken bazı şeyler var;

Site adresinizin bir başka site üzerinde paylaşılması, o siteden bir backlink aldığınız anlamına gelir. Sitenize dışarıdan ne kadar çok “doğal” backlink veriliyor ise, o kadar biliniyor ve konuşuluyorsunuz demektir. Site sahipleri için backlinkleri önemli kılan şey, arama motorlarının değerlendirme kriterleridir. Genellikle backlink çalışmaları site dışı bağlantılardan hit elde edilmek amacıyla yapılmaz. Önemli olan bu linklerin arama motorları tarafından görünüyor olmasıdır. Eğer gerçekten otoriter ve kaliteli sitelerden link almaya başladıysanız, arama motorları sıralamanız hızla yükselecektir.

Backlink çalışmalarında sıkça yapılan hatalardan biri salt link paylaşımıdır. Bu linkin değeri, kullanıcılara bilgi veren ya da anahtar kelime çalışması dahilinde paylaşılan linklerden çok daha az olacaktır. Aynı zamanda düşük kaliteli ve deyim yerindeyse link çöplüğüne dönmüş sitelerden alınan backlinkler, faydadan çok zarar getirecektir. Google gibi arama motorları, yapay backlink çalışmalarından haberdardır. Bu nedenle doğal görünmeyen link ağlarını kolayca “spam” olarak yorumlayabilir. Bu nedenle çalışmalarınızı mümkün olduğunca sabırlı ve nitelikli yapmanızda yarar var. Bu sayede arama motorlarının gözünde “doğal” görüneceksiniz.

Link Tanıtım Hizmeti olarak tüm çalışmalarımız doğallık ilkesine zarar vermeyecek şekilde yapılır. Hizmetlerimizin hiçbir bölümünde otomatik programlardan yararlanılmaz. Yalnızca arama motorlarının gözünde değil, bizzat ziyaretçilerin perspektifinden dahi doğal tanımlanabilecek çalışmalar ortaya koyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir