Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime kısaca içeriğinizin 1,2 ya da 3 kelimelik özetidir. İnternet kullanıcılarını tamamı, ulaşmak istediği içeriğe yalnızca bu kadar kelime ile ulaşır. Sitenizin anahtar kelimelerinin ne olduğunu belirleyecek birçok yazılım olsa da, arama motorları genel içeriğinize bakarak bunu anlayabilir. Örnek olarak bir metnin içerisinde en çok kullanılan kelime, anahtar kelime olarak nitelendirilebilir. Ya da parantez, tırnak içine alınmış, kalın ya da italik olarak düzenlenmiş kelimeler de arama motorları tarafından anahtar kelime olarak algılanır.

Doğru anahtar kelimeyi belirlemek ise hayati önem taşımaktadır. Bir anahtar kelimenin doğruluk ölçütü, kesinlikle o kelimenin “çok” aranması değildir. Çünkü çok aranan kelimeler üzerinde doğru orantılı olarak çok rekabet olacaktır. Bir sektöre henüz yeni girmişseniz eğer, rekabet edebilmeniz zordur. Bu nedenle hem rekabeti düşük, hem de kullanıcıya istediğini veren bir anahtar kelime başlangıç için makuldür.

Gelin bu durumu örneklerle açıklayalım;

Anahtar kelimemiz “altın” olsun. Hepimizin bildiği üzere en çok kazanç getirecek sektörlerden biridir değil mi? Bu kelimenin ise aylık ortalama aranma sayısı 100.000 ile 1.000.000 arasındadır. Elbette bu kelimede bir otorite sahibi olmak doğrudan “zengin olmak” ile sonuçlanır. Ancak ne yazık ki işler o kadar kolay değil.
Altın kelimesi üzerine rekabet eden büyük şirketler, bu kelimeyi konsolide etmek amacıyla büyük yatırımlar yapar. Dolayısıyla küçük yatırımcılar asla bu rekabet içerisine giremezler. Bu da, ziyaretçinizin “sıfır” olması ile sonuçlanır. Bu nedenle kelimenizi seçerken rekabetin düşük, aramana hacminin ise orta düzeyde olduğu kelimelerde şansınız daha yüksektir. Bu kelimelere yapacağınız doğru yatırımlar, kısa vadede başarılı olacaktır.

Link Tanıtım Hizmetleri olarak en doğru anahtar kelimeyi sizin için buluruz ve zaman kaybetmeden çalışmalara başlarız. Sorularınız için hazırda bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir